Ev & Yaşam

Biofilik Tasarım Trendini Evlerinizde Yaşatacak Salon Bitkileri

18 Şubat 2022 Cuma

Tüm Ev ve Yaşam

Şehir yaşamı insanları doğadan uzaklaştırarak kapalı alanlarda yaşamaya zorlasa da insan doğası gereği bitki ve toprak ile iletişim kurmak istiyor. Doğayı iç mekanlara katan biyofilik tasarımdan ilham alarak, yaşam alanlarınızda bitkilere  yer verebilir, doğa ile iç içe yaşıyormuş hissi veren taze ve canlı yaşam alanları oluşturabilirsiniz. Sizler için, kendinizi “evinizde” hissetmenizi sağlayacak iç mekan bitkilerinden oluşan bir liste hazırladık. Keyifle okumanız dileğiyle.

Monstera Deliciosa / Deve Tabanı
 
Uzun ömürlü ve dayanıklı olan deve tabanı; göze hitap eden, oldukça zarif bir bitki çeşididir. Ev, ofis, konsept mekan gibi pek çok alanda sık sık karşımıza çıkmaktadır. Bu bitkinin yaprakları kalp, oval ya da yuvarlak şekilde olabilir. Direkt güneş ışığı almayan, aydınlık ve yüksek nemli bir ortam sever.
 
Strelitzia / Starliçe

Son yıllarda popüler hale gelen ve listedeki en dev yapraklı bitkilerden biri olan Starliçe namı diğer Cennet kuşu çiçeği Güney Afrika’ya özgü bir bitkidir. Mekanlarınıza tropik bir hava katmak istiyorsanız starliçe çiçeği harika bir alternatif olacaktır
 
Yuka

Yuka çiçeği çok tercih edilen dayanıklı bir salon bitkisidir. Dik ve sert formu ile ortama hem tropik bir hava katmak hem de bunu yaparken elagant stili bozmak istemeyenlerin tercihi olabilir. Ofisinizde, evinizde görselliği ile akıllarda kalacak, bulunduğunuz yeri adeta botanik bahçeye çevirecektir. 

Areka Palmiyesi

Palmiyeye benzer görüntüsüyle son dönemlerde iç mekanlarda tercih edilen areka palmiyesi, kelebek ya da Altın Kamış Palmiyesi olarak da bilinmektedir. Geniş odalar, koridorlar, karşılama alanları ve kış bahçeleri için harika bir seçenek sunan çekici bir bitki türüdür. Areka Palmiyesi, iç mekan dekorunda kullanıldığında  tropik bir etki sağlar.

 
 

Arama Ekranını Kapat
x

Seramiksan'da Ara