Ev & Yaşam

2022 Ev Dekorasyon Trendleri

21 Ocak 2022 Cuma

Tüm Ev ve Yaşam

Pandeminin hayatımıza girmesiyle beraber, zamanımızın büyük bir kısmını geçirdiğimiz evlerimiz artık sıradan bir yaşam alanlarından çok daha fazlası. 2021 yılına veda edip 2022 yılına yepyeni umutlarla giriş yaptığımız bugünlerde, yeni yılda evinizi dekore ederken yararlanabileceğiniz popüler olacak dekorasyon trendlerini sizler için bir araya getirdik. Keyifli okumalar..

Doğadan İlham Alan Ahşap Karolar ile Doğaya Dönüş

Teknolojinin gelişimi ve şehir yaşamı insanları doğadan uzaklaştırsa da, insanoğlunun doğaya olan özlemi gün geçtikçe artıyor. Evinizde yapacağınız doğal dokunuşlarla gidemediğiniz doğayı evinize getirmeniz mümkün. İç mekan dekorasyonlarında son yılların popüler akımlarından olan ‘’Doğaya Dönüş’’  teması,  yaşam alanlarında kullanılan doğal malzemeler ile samimi ve sıcak mekanlar  oluşturuyor. Seramiksan’ın Fishbone koleksiyonunda yer alan, ahşap görünümlü  Classic Wood, Nordik, Nova ve Ladin serileri,  chevron formu ile eski ahşap parke döşemelerini anımsatıyor. Yaşam alanlarına Sıcak ahşap dokusu sunan seriler ile   ahşabın doğallığını ve yalınlığını evlerinize  taşıyabilirsiniz.

Yaşam Alanlarında Doğa Şöleni

Yaşam alanlarında korunaklı ve kişisel bir koza yaratma duygusu, doğaya yüzümüzü döndüğümüz  bu dönemde, evlerimize de  yansıyor. Geçtiğimiz yıl büyük yapraklı ev bitkileri ve sarmaşıklar ile ev ormanlarına dönüşen yaşam alanları, bu yıl da modern evlerin vazgeçilmezi.  2022 dekorasyon trendleri arasında doğaya evlerde yer vermek oldukça popüler. Doğaya şöleninde bol bitki kullanımına rastlarken, yeşil renk artık evin başrol oyuncuları olan banyo ve mutfaklarda ağırlığını koyuyor.   Kökleri doğaya uzanan  yeşilin sunduğu huzuru evlerinizde hissetmek için, Seramiksan’ın Tropikal serisi ile doğayı evlerinize taşıyabilir, mekanlara taze, canlı bir hava ve hiç solmayan bir yeşillik katabilirsiniz.

2022 Pantone – Yılın Rengi ‘’Very Peri’’

2022 Pantone yılın rengi açıklandı! Her yıl küresel renk otoritesi Pantone tarafından açıklanan yılın rengi, 2022 yılında “Pantone 17-3938” koduna sahip olan “Very Peri” olarak belirlendi. Küresel zamanın bir sembolü olarak tanıtılan renk, yaratıcılığı, tazeliği ve geleceği simgeliyor. Peki siz ‘mavi tonlarının en mutlusu ve en sıcağı’ olarak tanımlanan Very Peri’yi,  ev dekorasyonunuzda nasıl kullanabilirsiniz? Seramiksan’ın Onıx Ocean Blue mermerinden esinlenen , Pacific serisi ile gökyüzünün sonsuz güzelliği mavi rengini yaşam alanlarınıza taşıyabilir, sakinleştici bir etki yaratabilirsiniz. Yine Seramiksan’ın,  İstanbul’un Kalbinden Gelen Nostaljik Dokunuş Beyoğlu mavi ile  yaratıcı, dingin ve huzurlu mekanlar oluşturabilirsiniz.

Arama Ekranını Kapat
x

Seramiksan'da Ara