Ev & Yaşam

Düşlediğiniz Yaz Bahçeleri İçin Hazırlıklara Başlamanın Tam Zamanı

4 Nisan 2018 Çarşamba

Tüm Ev ve Yaşam

Güneşin yüzünü göstermeye başladığı şu günlerde, yaz aylarının dinamik ve sıcak ruhu mekanlarda da hissediliyor. Baharın gelmesiyle birlikte yaz için hazırlıklara başlayanlar önce yaşam alanlarında değişiklik yapmaya başlıyor. Sıcak yaz günlerinde en çok zaman geçirilen yaz bahçeleri, balkonlar ve teraslar  keyifli sohbetlerin mekanı oluyor.

Sizler için bu yaz balkonlarda ve bahçelerde yapabileceğiniz farklı dekorasyon fikirlerini bir araya getirdik. Yaz aylarının en güzel anlarını geçireceğiniz bir bahçe dekorasyonu için öncelikle tarzınızı ve nasıl bir bahçe istediğinize karar vermelisiniz.

Geri dönüşüm  fikirlerinden yararlanarak bahçenizi  kullanmadığınız eski eşyalarınız ile  dekore edebilir, dinamik ve ilgi çekici alanlar yaratabilirsiniz. Özellikle saksı olarak kullanabileceğiniz eski araba lastikleri, çekmeceler, boya kutuları, lastik çizmeler, üzeri kesilmiş pet şişeler  ilginç ve güzel bir görünüm sağlayacaktır. Küçük heykeller, minderler, fenerler, mumlar, duvara asabileceğiniz renkli aksesuar ile  bahçe süslemeleri  yapabilir, bahçenize renk katabilirsiniz.

Büyük bir bahçeye sahipseniz, doğanın dinginliğini ayaklarınıza getiren ahşap görünümlü yer karoları  ile  yürüyüş yolu yapabilirsiniz. Yürüyüş yolu oluşturmak için dış mekanlarda kullanılmak üzere tasarlanan ahşap efektli ürünler ile bahçenizin iki bölümünü birleştirerek bahçenizin havasını tamamen değiştirebilirsiniz.

Bahçe ve teraslar, yoğun şehir yaşamının kaçış alanları olabilir. Yeşillerle çevrelediğiniz terasınızda oturma grubunuzdan yemek masanıza kadar kendinize bir yaşam alanı yaratabilirsiniz . Beyaz ferforje yemek masası ve sandalyeler kullanarak sıcak yaz akşamlarında sevdiklerinizle keyifli zamanlar geçireceğiniz  bir mekan oluşturabilirsiniz.

Gündüz bahçe keyfinizi gece de devam ettirmek istiyorsanız bahçe aydınlatmaları kullanarak hava karardıktan sonra eşsiz bir alana sahip olabilirsiniz. Aplik ve fenerlerin yanı sıra bazı bölgelere aydınlatmalarla vurgu yapabilirsiniz. Ağaç dallarında, çiçeklerin arasında, yürüme yolunda, duvar kenarlarında sarkıt lambalar, fenerlerle romantik bir bahçe yaratabilirsiniz.

Arama Ekranını Kapat
x

Seramiksan'da Ara