Ev & Yaşam

Merakla Beklenen 2018’in Rengi Açıklandı…

15 Aralık 2017 Cuma

Tüm Ev ve Yaşam

Pantone, 2018 yılına damga vuracak yılın rengini açıkladı. 
Bu yıl dekorasyondan modaya her alanda etkisini göreceğimiz yılın rengi: 
“Ultra Violet”

Dünyadaki trendlerin analizinden eğlence sektörüne, yeni sanatçılara, tasarım, moda, sokak trendlerine ve daha birçok koşulların hep birlikte değerlendirmesiyle yılın rengi belirleniyor. Pantone’nin renk uzmanları dünyayı dolaşarak araştırma yapıyor ve topladıkları bilgileri değerlendirerek yılın rengini belirliyor.

Renk sistemi tedarikçisi Pantone Şirketi, yılın ruhunu yansıtan rengi bu yıl da belirledi. Şimdi 2018 yılının rengini birlikte inceleyelim.

2018’in rengi seçilen “Ultra Violet” yaratıcılığı, vizyonu ve orjinalliği temsil ediyor. Yaratıcılığın rengi olarak tanımlanan ve kelime anlamı morötesi olan “Ultra Violet” sınırları zorlayan ve geleceği işaret eden bir renk olarak tanımlanıyor.

Pantone Color Institute Başkanı Leatrice Eiseman, bu yılın seçimi Ultra Violet rengi hakkında “Hayal gücü ve yaratıcılık gerektiren bir dönemde yaşıyoruz. Mavi merkezli mor ‘PANTONE 18-3838 TCX ya da Ultra Violet’ rengi, farkındalığımızı ve potansiyelimizi üst seviyeye taşıyor.” dedi.

Mordan türeyen bu renk modada kendini göstermeye başladı.  Hem gardırobunuzda hem de yaşam alanlarında bu renge yer açmaya başlayın. 

Arama Ekranını Kapat
x

Seramiksan'da Ara