Ev & Yaşam

Küçük Banyolar Nasıl Büyük Banyolara Dönüşür?

15 Aralık 2017 Cuma

Tüm Ev ve Yaşam

Banyonuz yeteri kadar geniş olmayabilir ya da dekorasyon seçimiyle büyük alana sahip olan banyonuz çok küçük gözükebilir. En ufak ayrıntıyı bile atlamadan yapacağınız değişiklerle istediğiniz banyoya sahip olabilirsiniz. Şimdi gelin, hayalinizdeki o geniş, ferah ve modern banyoya ulaşmak için neler yapabiliriz birlikte inceleyelim.

- Banyonuz küçük mü? Hiç dert etmeyin. Banyonuzu olduğundan daha geniş ve ferah bir hale getirebilirsiniz. Buradaki temel nokta banyonuzu açık renkli seramiklerle döşemek. Seramikleri doğru renk seçerek hayalinizdeki banyoya sahip olun. Bu seramikler hem hijyenik özelliği hem de uzun ömürlü kullanımıyla tercihiniz olacak.

- Çapraz döşenmiş seramikler banyoların zeminlerini büyük gösterir. Evet, yanlış duymadınız. Küçük olan banyonuzu bu döşeme tekniği ile daha büyük gösterebilirsiniz. Hem tasarımda farklı bir kapıyı açarak hem de banyonuza derinlik hissi katmak için bu öneriyi deneyebilirsiniz.

-Banyonun tek bir alanına döşenen dekorlar derinlik algısı yaratarak tavanlarınızı yüksek gösterir. Banyonuzu kalabalık görünümünden kurtarıp daha fonksiyonel hale getirmek için bu öneriyi aklınızın bir köşesinde tutun.

- Banyolarda çok fazla kullanılmaya başlanan büyük ebatlı karolar ile daha az derz kullanıp daha hijyenik ortamlar yaratabilirsiniz. Unutmadan rektifiyeli ürünler de aynı etkiyi yapıyor. Özellikle son dönemde antibakteriyel özelliğiyle dikkat çeken karolar mikrop ve bakteri üretmeyen özelliği ile tercihiniz olacak.

-Suyu kireçli olan bölgelerde, kireç lekeleriyle başa çıkmak ve ürünü korumak için temizlik talimatlarına dikkat etmeli ve sık temizlik yapmalısınız. Düz formlar yerine su damlalarının ürünün üzerinden akıp gittiği yuvarlak formlu ürünler tercih etmelisiniz.

-Buzlu cam vb. tasarımlı duş kabin camları mekanı ufak göstermekte. Şeffaf duş kabin camları ise banyonuzu olduğundan daha geniş gösterecektir.

-Küçük banyolarda yuvarlak hatlı vitrifiyeler tercih ederek alandan tasarruf edebilirsiniz. Aynı zamanda estetik bir görünümüyle de son zamanlarda çok fazla tercih edilen yuvarlak hatlı vitrifiye ürünleri ile banyonuz olduğundan büyük gözükecektir.

-Doğru aydınlatma ve ışığı yansıtan yüzeylerle banyonuzu daha ferah gösterebilirsiniz. Banyolarda kullanacağız malzeme ve dekorasyon ancak doğru ışık ile tamamlanır. Ayna arkası ya da ayna çevresi aydınlatma kullanarak, banyonuzda göz yormayan bir aydınlık sağlayabilirsiniz.

Arama Ekranını Kapat
x

Seramiksan'da Ara