Ev & Yaşam

2024’ün İç Mekân Dekorasyon Trendleri

29 Aralık 2023 Cuma

Tüm Ev ve Yaşam

Bir yılı daha geride bırakıp yeni bir yıla girdiğimiz bu günlerde, 2024’ün dekorasyon pusulası yaşam alanlarını baştan yaratmamızı sağlıyor. Doğaya yakın dekorasyon stilleri, ruhumuza iyi gelen canlı ve parlak renkler evleri etkisi altına alıyor. Bu yıl farklılaşan iç mekân dekorasyon trendlerini birlikte inceleyelim. Keyifli Okumalar!

Geometrik Desenler ve Canlı Renkler

Son yıllarda sadelik ve nötr renkler ile minimalizm hayatımızı büyük oranda etkisi altına aldı. Bu yıl minimalizmden biraz daha uzaklaşarak, dekorasyonda biraz renk ve desene ihtiyaç duymaya başlıyoruz. Minimalizmin yerini alarak, mekanlara daha fazla sıcaklık katacak geometrik desenler, canlı, parlak renkler ile renklere doyan yaşam alanları yaratmak mümkün. Seramiksan’ın küçük karo trendinin en güzel örneği Bumpy’nin rengarenk karolarıyla banyolarınızı özgürleştirerek, canlı ve keyifli mekanların tadını çıkarabilirsiniz.

Ruhumuza İyi Gelen Vintage Dokunuşlar

Geçmiş dönemlere duyulan özlem 2024 iç mekân tasarımlarında da devam ediyor. Eski dönemlere ait mobilya ve aksesuarlar, toprak renkleri ve yumuşak renk paletleri, floral ve çini desenler vintage tarzının olmazsa olmazları. Geçmişin nostaljik ruhunu günümüzün modern tasarım ögeleriyle birleştirerek, dengeli ve kişisel bir iç mekân dekorasyonu oluşturabilirsiniz. Seramiksan’ın geleneksel çini motiflerinden ilham alarak tasarlanan ve tarihi dokuyu yaşam alanlarına yansıtan History Koleksiyonu ile Akdeniz romantizmini barındıran Marsilya ve Sicilya Serileri sizi geçmişe doğru tarihsel bir yolculuğa davet ediyor.

Doğal Malzemeler ve Sürdürülebilir Tasarım

Sürdürülebilirlik ve doğal malzemelerin kullanımı mekân tasarımlarında   giderek daha fazla önem kazanıyor. Ahşap, bambu, geri dönüştürülmüş malzemeler, organik dokular ve doğal tonlar tercih ederek yaşam alanlarınıza sakinlik ve doğallık katarak sürdürülebilir bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Seramiksan’ın çıtalı ahşap trendini mekanlara yansıtan yeni ürünü Sagano Line Rölyef, doğalından ayırt edilemeyen ahşap görünümü ile sıcak ve davetkar bir atmosfer oluşturuyor.

Arama Ekranını Kapat
x

Seramiksan'da Ara