Usta İşi Eğitim

10 Mart 2015 Salı

Tüm Haberler

Seramik sektörünün yenilikçi markası Seramiksan, ustalara yönelik başlattığı usta işi eğitim serisinin üçüncüsünü "Seramik Sağlık Gereçleri Montaj Eğitimi" adıyla İzmir 'in Bergama ilçesinden gelen ustalarla gerçekleştirdi.

Seramik sektörünün öncü firmalarından Seramiksan, bayileri aracılığıyla belirlediği ustalara yönelik eğitim serilerinin üçüncüsü olan ve seramik sağlık gereçlerinin montajını konu alan eğitim, Seramiksan’ın Manisa Turgutlu’daki vitrifiye fabrikasında Bergamalı 15 ustanın katılımıyla gerçekleştirildi.

Seramik sağlık gereçlerinin genel tanımları ve teknik özellik bilgileriyle birlikte, ürünlerin oluşum evreleri, teknik kontroller, montaj ve paketleme konularını içeren bir günlük eğitim, Seramiksan Vitrifiye Fabrikası'nda görevli teknik uzmanlar tarafından verildi.

Eğitimin ilk bölümünde seramik sağlık gereçlerinin genel tanımlarının ve teknik özellikleri anlatılırken, ürünlerin oluşum evreleri ve bu aşamada yapılan kontrollerle ilgili katılımcılara bilgi verildi. Öğle yemeği arasının ardından başlayan ikinci bölümde katılımcılar ürün testleri, paketleme süreci ve paketleme esnasında kutu içerisinde bulunan yan malzemeler ve montajlanıp verilen malzemeler hakkında bilgilendirilirken, asma klozetlerin ve kapaklarının montajıyla birlikte, duvara sıfır klozetlerin rezervuar ve kapak montajı teknik uzmanlar tarafından uygulamalı olarak gösterildi.  

Gün boyu süren eğitim, şikayetlerin ana başlıklar altında anlatılması ve yapılan genel değerlendirme ile sonlandırıldı. Eğitime katılan ustalara Seramiksan yöneticileri tarafından katılım sertifikası verildi.

Arama Ekranını Kapat
x

Seramiksan'da Ara