Doğa Koleji Ziyareti

Seramik sektörünün yenilikçi markası Seramiksan, Manisa Doğa Koleji öğrencilerini üretim tesislerinde ağırladı.  

Doğa Koleji 'nin t-MBA dersleri kapsamında gerçekleşen gezide öğrencilerin hayata,  işletme perspektifinden bakması amaçlanıyor. Ayrıca öğrenciler bu program sayesinde ileride seçtikleri meslek dallarında hem yönetim hem de ekonomi dünyasını yorumlama  becerisi kazanıyorlar. 

Seramiksan üretim tesislerinde gerçekleşen programda öğrenciler, ilk olarak Sağlık Gereçleri Fabrikası’nı gezdi ve vitrifiye ürünlerinin üretim süreçleri hakkında detaylı bilgi sahibi oldular. Seramiksan showroom’unu gezerek Seramiksan’ın ileri teknoloji  ile  tasarımı bir araya getiren karo ve vitrifiye ürünlerini inceleme fırsatı bulan öğrenciler daha sonra Seramiksan Karo Fabrikası’nı ziyaret ederek  üretim süreci ve işleyiş hakkında önemli bilgiler öğrendiler. 

 Üretim tesislerini ziyaretlerinin ardından konferans salonunda ağırlanan öğrenciler, Seramiksan yöneticileri tarafından şirket yapısı, görev dağılımı ve iş süreçleri hakkında detaylı bilgi alma şansını yakaladılar.

Seramiksan İnsan Kaynakları Müdürü Burak Ersoy, “Seramiksan olarak lise çağında mesleki yönlendirmenin büyük önem taşıdığını düşünüyoruz. Bu sebeple öğrencilerin hem Seramiksan bünyesindeki farklı meslek gruplarını yakından tanıması hem de iş sürecini yerinde görmeleri açısından çok yararlı olacağını düşündüğümüz bu organizasyonu gerçekleştirdik’’. Dedi.

Konferansın ardından yöneticilerle birlikte yemek yiyen öğrenciler, gösterilen ilgiden memnun şekilde fabrikadan ayrıldılar.