Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğrencileri Seramiksan'ı Ziyaret Etti

 Türk seramik sektöründe ilklerin ve yeniliklerin öncü markası Seramiksan, öğrencilerin seramik sektörünü ve iş hayatını tanımalarına yönelik olarak gerçekleştirdiği teknik gezi organizasyonlarına devam ediyor. 

 
 
Bugüne dek birçok üniversite öğrencisine kapılarını açan, sanayi ve üniversite iş birliği kapsamında düzenlediği teknik gezi organizasyonlarına önem veren Seramiksan, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları, Çinicilik ve Çini Onarımları Bölümü öğrencilerini Turgutlu'da ki üretim tesislerinde ağırladı.
 
 
 
 
Seramiksan üretim mehandisleri ve yöneticiler tarafından karşılanan öğrenciler Sağlık Gereçleri Fabrikası'nı gezerek ileri teknoloji ve estetik tasarımı bir araya getiren vitrifiye ürünlerini yakından inceleme fırsatı bularak, üretim süreçleri ve otomasyon sistemleri hakkında bilgi sahibi oldu. 
 
 
Sağlık gereçleri fabrikasının ardından Seramiksan showroomunu gezen öğrenciler, seramiğin nasıl yapıldığını ve üretim sürecinin aşamalarını yerinde görme fırsatı yakalayarak Seramiksan ürünleriyle ilgili detaylı bilgi sahibi oldular.