SERAMİKSAN, ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI

Seramik sektörünün yenilikçi markası Seramiksan, düzenlediği teknik-gezi organizasyonları kapsamında Manisa'da öğrenimlerine devam eden 30 uluslararası öğrenciyi üretim tesislerinde misafir etti.

 

Türk seramik sektöründe ilklerin ve yeniliklerin öncü markası Seramiksan, öğrencilerin seramik sektörünü ve iş hayatını tanımalarına yönelik olarak gerçekleştirdiği teknik gezi organizasyonlarına devam ediyor. Seramiksan, Yunusemre Belediyesi ve Celal Bayar Üniversitesi tarafından oluşturulan Yunusemre Kent Akademisi (YUKA) ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Komisyonu ortaklığında Manisa'da öğrenimlerine devam eden 30 misafir uluslararası öğrenciyi tesislerinde ağırladı. 
 
 
Seramiksan yöneticileri tarafından karşılanan öğrenciler, ilk olarak sağlık gereçleri ve karo fabrikalarını gezerek üretim süreçleri hakkında detaylı bilgi sahibi olurken daha sonra Seramiksan Vitrifiye Fabrikası’nı ziyaret ederek buradaki üretim süreci ve iş akışıyla ilgili bilgilendirildiler. Seramiğin nasıl yapıldığını ve üretim sürecinin aşamalarını yerinde görme fırsatı yakalayan öğrenciler, Seramiksan ürünleriyle ilgili de detaylı bilgi sahibi oldular. 
 
 
Seramiksan İnsan Kaynakları Müdürü Burak Ersoy, “Seramiksan olarak düzenlediğimiz ‘teknik-gezi’lerin öğrencilerin eğitimlerine ve gelecekteki meslek seçim süreçlerine büyük katkı sağladığını düşünüyoruz. Manisa’da öğrenimlerine devam eden çeşitli ülkelerden gelen öğrencilere tesislerimizi gezdirmek, fabrikalarda kullandığımız ileri teknolojiyi bizzat işin mutfağında sergilemekten dolayı çok mutlu olduk. Seramiksan olarak teknik- gezi organizasyonlarına hız kesmeden devam edeceğiz.” dedi
 
 
Günün sonunda öğrenciler, yöneticiler tarafından kendilerine verilen hediyeleri kabul ederken, gösterilen ilgiden memnun şekilde Seramiksan’dan ayrıldılar.