Celal Bayar Üniversitesi Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi Ziyareti

 Türk Seramik sektörünün öncü markası Seramiksan, Celal Bayar Üniversitesi Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi öğrencilerini Turgutlu'da ki üretim tesislerinde misafir etti.

 Bugüne dek birçok üniversite öğrencisine kapılarını açan, sanayi ve üniversite iş birliği kapsamında düzenlediği teknik gezi organizasyonlarına devam eden Seramiksan, Celal Bayar Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü öğrencilerini seramik sağlık gereçleri fabrikasında ağırladı.

 

 

  Celal Bayar Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç.Dr Mevlüt Karaçor eşliğinde geziye katılan öğrencilere Seramiksan üretim mehandisleri ve yöneticiler eşlik etti. Sağlık Gereçleri Fabrikası'nı gezen öğrenciler ileri teknoloji ve estetik tasarımı bir araya getiren vitrifiye ürünlerini yakından inceleme fırsatı bularak, üretim süreçleri ve otomasyon sistemleri hakkında bilgi sahibi oldu.

 Seramiksan İnsan Kaynakları Müdürü Burak Ersoy, “Seramiksan olarak sanayi–üniversite işbirliğine çok önem veriyoruz. Geleceğin mühendis adayları ile buluşmak, fabrikamızda kullandığımız ileri teknolojiyi bizzat işin mutfağında öğrencilere sunmak bizler için sevindirici" dedi.